معرفی ورق پلکسی چوچن ( Chochen Acrylic Sheet )

ورق پلکسی چوچن چیست ؟ فروشکاه لیزرکات
۵
(۳)

ورق پلکسی چوچن جزو سه برند برتر پلکسی گلاس در کشور هستند و جزو محبوب ترین برند های تایوانی به شمار می‌آیند. این مطلب یک بررسی جامع از ورقهای پلکسی گلاس چوچن است.

کارخانجات بسیاری در دنیا ورق آکریلیک یا همان پلکسی گلاس را تولید می کنند. ولی ورقهای پلکسی گلاس تایوانی در ایران بسیار محبوب شده اند. هر جا نامی از ورق های پلکسی تایوانی به میان می آید ناخودآگاه نام چند برند معروف مطرح می شود.

بهترین برند های ورق تایوانی در ایران چوچن ، یرلانگ، جوکیما و ریچانگ هستند. ورق های تایوانی به دلیل کیفیت بسیار بالایی که دارند محبوبیت زیادی بین مصرف کنندگان به دست آورده اند. و در این میان ورقهای پلکسی چوچن جزو برندهای بسیار پرطرفدار است.

ورق پلکسی چوچن به دلیل وضوح رنگی بسیار بالا، مقاومت عالی در برابر شرایط جوی مختلف، سهولت در برشکاری و عدم ایجاد زائده و سوختگی در لبه های برش، مورد توجه بسیاری از مصرف کنندگان قرار گرفته است.

شاید گمان کنید که باید این خصوصیات جزو الزامات یک ورق پلکسی گلاس باشد، ولی تا وقتی که از پلکسی نامرغوب استفاده نکنید این ویژگی ها برای شما اهمیت پیدا نمی کنند.

انواع ورقهای پلکسی چوچن (chochen)

این برند تایوانی توانسته است جایگاه خوبی بین تولید کنندگان، تابلو سازان و لیزرکاران به دست بیاورد؛ و آن هم به لطف تنوع محصولاتی است که به بازار عرضه می کند. طیف وسیعی از رنگ ها و ضخامت های ورق پلکسی باعث شده است که نظر اغلب تولیدکنندگان را به خود جلب کند.

برند چوچن ( Chochen ) را با همان لوگوی معروف سبز رنگ می شناسند. و اگر شما به تازگی با این برند آشنا شده اید مطمئن باشید از حالا به بعد این برند را بیشتر خواهید دید.

لوگوی ورق پلکسی گلاس چوچن

پلکسی رنگی چوچن 

ورقهای پلکسی گلاس رنگی چوچن اغلب در صنعت تابلو سازی استفاده می شوند. تابلوسازان تبلیغاتی در کنار استفاده از ورق پلکسی گلاس یرلانگ، علاقه بسیار زیادی به استفاده از ورق های پلکسی گلاس چوچن دارند.

اگر منبع نور پشت این ورق پلکسی تایوانی قرار گیرد علاوه بر عبور دادن نور ، وضوح رنگی فوق العاده ای نیز دارند.

حروف های برجسته چلنیوم جزو پرکاربرد ترین محصولاتی که با ورق پلکسی گلاس ساخته می شوند. این حروف ها با توجه به سلیقه تابلو سازان در رنگهای مختلفی تولید می شود؛ یعنی لازم است تابلوسازان به طیف وسیعی از رنگ‌های پلکسی گلاس دسترسی داشته باشند. و ورق پلکسی چوچن توانسته است این نیاز را به خوبی برطرف کند. از ورق پلکسی رنگی چون در کارهای دیگری نظیر تولیدات تزئینی نیز استفاده می شود.

این بدان معناست که از ورق پلکسی رنگی چون الزاماً در محصولات نور دار استفاده نمی‌شود و در تولیدات دیگر نیز کاربرد دارند.

پلکسی شفاف چوچن 

شفافیت پلکسی های چوچن به قدری است که اگر در کنار شیشه قرار گیرند به سختی می توان تفاوت بین آنها را تشخیص داد.

پلکسی شفاف چوچن گزینه مناسبی برای جایگزینی شیشه ها در ساختمان ها هستند؛ ولی چرا پلکسی های شفاف را جایگزین شیشه می کنند؟ پلکسی های شفاف علی الخصوص پلکسی های شفاف چوچن مقاومت بسیار زیادی در برابر ضربه دارند. و آن ضربه ای که باعث خورد شدن شیشه می شود نمی‌تواند به پلکسی های شفاف چوچن آسیبی برساند.

اگر یک قطعه پلکسی شفاف چوچن را با یک شیشه جایگزین کنید تغییری در شفافیت محیط بیرونی ایجاد نمی‌شود و این به دلیل کیفیت بسیار بالای ورقهای تولیدی شرکت چوچن است. پلکسی های شفاف چوچن در برابر شرایط جوی بسیار مقاوم هستند و تا سالیان سال شفافیت خود را حفظ می کند و برخلاف ورقهای نامرغوب اثری از کدر شدن یا زرد شدگی در آنها دیده نمی‌شود.  

پلکسی ترانسپارنت چوچن 

اگر شیشه های رنگی پنجره های قدیمی را دیده باشید، نورهای رنگی که به داخل تابیده می شد را به خاطر می آورید. و این همان اثر شفافیت رنگی است که باعث این زیبایی شده است.

ورق پلکسی ترانسپارنت

پلکسی ترانسپارنت دقیقاً شبیه شیشه های رنگی پنجره های قدیمی است. یعنی اگر پلکسی های رنگی ترانسپارنت چوچن را در کنار شیشه های رنگی قرار دهید نمی‌توانید تمایز بین آنها را تشخیص دهید. پلکسی های ترانسپارنت چوچن اغلب به عنوان جایگزینی برای همین شیشه های رنگی استفاده می شود و یا حتی می توان از آن ها در نورگیرهای سقفی استفاده کرد.

پلکسی گلاس آینه ای چوچن 

پلکسی های آینه ای چوچن جزو برترین ورقهای پلکسی گلاس آینه ای در کشور هستند. وضوح تصاویر در آینه های پلکسی گلاس چوچن بسیار زیاد است و با آینه های شیشه های معمولی تفاوتی نمی‌کند.

در کارخانه چوچن روی ورقهای پلکسی ۲ میل شفاف را با لایه ای جیوه می‌پوشانند و آنها را تبدیل به پلکسی گلاس آینه ای می کنند. این کار اساس ساخت انواع آیینه است که کمپانی چوچن نیز از این روش برای ساخت آینه های پلکسی گلاس استفاده می کند.

دو مزیت فوق‌العاده‌ای که آینه های پلکسی چوچن دارند این است که علاوه بر وضوح بسیار بالا، مقاومت زیادی در برابر شرایط جوی دارند و جیوه آنها بر اثر تغییرات دمایی به راحتی خراب نمی شود.

 

ابعاد ورق پلکسی گلاس چوچن

ورقهای پلکسی گلاس چوچن در سایز استاندارد ۱۲۲ در ۱۸۳ سانتی متر تولید می شوند. تولیدکنندگان این ابعاد را با نام ورق کامل می شناسند و هر گاه می خواهند یک شیت کامل ورق پلکسی چوچن تهیه کنند از فروشنده یک ورق کامل درخواست می کنند و فروشنده نیز یک برگ پلکسی گلاس در ابعاد ۱۲۲ در ۱۸۳ سانتی متر برای آنها ارسال می کند.

ولی ما در فروشگاه لیزرکات برای راحتی خریداران، ورق پلکسی گلاس چوچن را در ابعاد کوچکتری نیز در دسترس خرید شما مشتریان عزیز قرار داده ایم:

ابعاد ورق پلکسی گلاس لیزرکات

و مزیت دیگری که فروشگاه لیزرکات نسبت به فروشگاه های دیگر دارد ارائه سایزهای دلخواه غیر استاندارد است. برای این منظور کافیست با شماره زیر تماس بگیرید، و ورق پلکسی گلاس را در هر ابعاد و ضخامتی تهیه کنید:  ۰۲۱۳۳۹۱۹۳۰۰

قیمت ورق پلکسی چوچن

شاید گمان کنید که قیمت ورقهای پلکسی گلاس تایوانی در مقابل رقیب های چینی و اندونزیایی و تایلندی کمی بالا به نظر بیاید. ولی هنگامی که صحبت از کیفیت و مرغوبیت ورق باشد قیمت آخرین چیزی است که به آن فکر خواهید کرد.

ورق پلکسی گلاس چوچن تقریباً هم قیمت دیگر برندهای تایوانی است و در برخی موارد قیمت پلکسی گلاس چوچن با دیگر ورق های ساخت تایوان برابر است.

مبنای محاسبه قیمت ورق پلکسی گلاس چوچن بر اساس میلی متر بر یک شیت کامل است. برای محاسبه قیمت یک شیت کامل در ابعاد ۱۲۲ در ۱۸۳ سانتی متر باید «قیمت واحد ۱میلیمتر» از از ورق پلکسی گلاس را داشته باشیم و آن را ضربدر ضخامت ورق کنیم.

این یعنی هر یک میلی متر ورق پلکسی گلاس در ابعاد ۱۲۲ در ۱۸۳ سانتی متر ، بعنوان قیمت واحد ورق پلکسی گلاس در نظر گرفته می شود؛ که باید آن را در ضخامت ورق ضرب کرد.

به عنوان مثال اگر شما بخواهید قیمت یک ورق پلکسی گلاس چوچن با ضخامت ۶ میلیمتر را به دست بیاورید و قیمت هر میل پلکسی گلاس ۳۰۰ هزار تومان باشد، باید ۶ میلیمتر را در ۳۰۰ هزار تومان ضرب کنید تا قیمت یک شیت پلکسی ۶ میل در ابعاد ۱۲۲ در ۱۸۳ سانتی متر به دست بیاید. که می شود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

البته ما این کار را برای شما ساده کرده ایم و قیمت پلکسی گلاس را به صورت روزانه در سایت لیزرکات آپدیت می کنیم. از جدول زیر می توانید قیمت روز ورق پلکسی گلاس چوچن را مشاهده کنید:

لیست قیمت ورق پلکسی گلاس یرلانگ و پلکسی گلاس چوچن (ابعاد 122×183 سانت)

ضخامت ورق پلکسیقیمت پلکسی گلاس شفاف (تومان)قیمت پلکسی گلاس رنگی (تومان)
پلکسی 2 میل730.000 760.000
پلکسی 2.8 میل854.000882.000
پلکسی 4 میل1.220.0001.260.000
پلکسی 5 میل1.525.0001.575.000
پلکسی 6 میل1.830.0001.890.000
پلکسی 8 میل2.440.0002.520.000
پلکسی 10 میل3.050.0003.150.000
قیمت ورق پلکسی گلاس ذکر شده در جدول بالا مربوط به برندهای تایوانی نظیر Chochen و Yearlong است.

 

شیوه برش ورقهای پلکسی چوچن

شیوه های مختلفی برای برش ورق پلکسی گلاس وجود دارد که معمولاً برای برش انواع ورق پلکسی گلاس از آنها استفاده می شود. و ورقهای پلکسی چوچن نیز از این قاعده مستثنا نیستند و از همان روشی که برای برش ورقهای پلکسی گلاس استفاده میشود می توان پلکسی های چوچن را نیز برش زد.

به طور کلی برش ورقهای پلکسی گلاس با سه روش قابل انجام است:

برش دستی: ساده ترین راهی که برای برش ورق پلکسی گلاس وجود دارد و اکثر افراد می توانند از آن استفاده کنند برش پلکسی گلاس با دست است. برش پلکسی با دست نیاز به تخصص زیادی ندارد. شما با یک عدد کاتر طلق بر می‌توانید پلکسی گلاس را به قطعات مختلفی تقسیم کنید.

کافیست کاتر طلق بر را چند بار روی پلکسی بکشید. با این کار شیار نسبتاً عمیقی روی سطح پلکسی ایجاد می شود. حالا با فشار دست که بر روی قسمت شیار خورده پلکسی اعمال می کنید می‌توانید ورق پلکسی گلاس را به دو قسمت تقسیم کنید.

این روش ساده ترین روش برش پلکسی گلاس است ولی از این روش فقط برای برش های صاف و مستقیم می توانید استفاده کنید.

استفاده از اره دیسکی: روش دیگری که برای برش ورقهای پلکسی چوچن به شما پیشنهاد می‌کنیم استفاده از اره دیسکی است. البته ممکن است شما اره دیسکی نداشته باشید یا دسترسی به آن برای شما کمی سخت باشد. ولی اگر بتوانید از این روش برای برش پلکسی گلاس استفاده کنید سرعت انجام کار به طرز شگفت انگیزی بالا میرود و در کمتر از یک ساعت می توانید دهها ورق پلکسی گلاس را برش بزنید.

از این روش هم مانند روش دستی فقط برای برش های صاف استفاده می شود و برش های منحنی را با این روش نمی توانید انجام دهید. مزیت فوق العاده ای که ورق های پلکسی چوچن دارند این است که هنگام برش با اره دیسکی به هیچ عنوان نمی سوزند و یا اثری از آب شدگی در آنها دیده نمی‌شود.

برش پلکسی چوچن با لیزر: و در نهایت بهترین روش برش پلکسی چوچن استفاده از فن آوری برش لیزری است. ورقهای پلکسی چوچن عملکرد بسیار خوبی هنگام برش لیزری از خود نشان می دهند. عدم سوختگی لبه ها،عدم آب شدگی در نواحی برش،عدم تاب برداشتن ورق زیر دستگاه از ویژگی‌های فوق العاده ورقهای پلکسی چوچن است.

بوسیله برش لیزری می توانید هر نوع طرح پر پیچ و خم را بر روی ورق های پلکسی چوچن برش بزنید. بسیاری از ورق های پلکسی هستند که اگر بخواهیم طرح های بسیار ریز را روی آنها برش بزنیم، بر اثر حرارت لیزر آب می شوند. ولی این مشکل هرگز در ورق های پلکسی چوچن اتفاق نمی افتد.

برش با کیفیت عالی همان خصوصیتی است که باعث شده است تولیدکنندگان و تابلوسازان به این ورق تایوانی علاقمند شوند.  

رنگبندی ورق های پلکسی چوچن

پلکسی های ساخت شرکت چوچن رنگ بندی های کاملی دارند و اگر تصمیم داشته باشید هر محصولی تولید کنید می توانید روی برند چوچن حساب کنید. از رنگ های اصلی گرفته تا طیف وسیعی از رنگ های فرعی، و همچنین انواع پلکسی های دودی و مات همگی در کاتالوگ رنگ پلکسی چوچن موجودند.

اگر شما یکی از مشتری های پروپاقرص ورقهای پلکسی چوچن باشید حتما می دانید که وضوح رنگی این ورق ها بسیار بالاست و شفافیت و جذابیت خیلی بالایی دارند. و نکته ای که کمتر به آن توجه شده این است که شماره کدهای رنگی در تمام ورقهای پلکسی گلاس یکسان هستند.

این یعنی اگر کد رنگی را از ورق پلکسی گلاس ساخت یک شرکت دیگر داشته باشید می توانید همان کد رنگی را (البته با یک مقدار اختلاف جزئی) از کالیته رنگی چوچن تهیه کنید.

بهترین مارک ورق پلکسی گلاس چوچن لیزرکات yearlong acrylic sheet

برای راحتی شما مشتریان عزیز پر مصرف ترین کد های رنگی ورق پلکسی گلاس را در یک کاتالوگ رنگی به صورت pdf الکترونیکی برای شما جمع آوری کرده ایم. که می توانید آن را از لینک زیر دانلود کنید. و همانطور که گفتیم این کدهای رنگی در تمام برندهای دیگر ثابت هستند و در برندهای مختلف تفاوتی با هم ندارند. برای دریافت کاتالوگ رنگ پلکسی روی لینک زیر بزنید : 

دانلود کاتالوگ رنگ پلکسی چوجن

پلکسی گلاس چوچن از کجا بخریم؟

کمپانی چوچن به دلیل تولید انبوه ورقهای پلکسی گلاس حجم زیادی از فروش بازار را در اختیار دارد؛ بنابراین شما همیشه می‌توانید ورق پلکسی گلاس چوچن را در هر رنگ و ضخامتی و در هر تعدادی تهیه کنید.

فروشگاه لیزرکات به عنوان مرجع پلکسی گلاس ، ورق های شرکت چوچن را عرضه می کند. بنابراین اگر به دنبال خرید ورق پلکسی گلاس چوچن هستید می توانید خرید یا آسان از سایت لیزرکات داشته باشید.

ما به عنوان یک وبسایت تخصصی در حوزه فروش ورقهای پلکسی گلاس و خدمات برش لیزری ورق پلکسی گلاس چوچن را در ابعاد مختلفی عرضه می‌کنیم. خرید پلکسی گلاس نیازمند داشتن اطلاعات نسبتاً کاملی در این زمینه است که ما آنها را در مطلبی با عنوان « پلکسی گلاس از کجا بخریم » برای شما تهیه کرده ایم که پیشنهاد می کنیم حتما آن را مطالعه کنید.

 

شما به این مطلب چند ستاره می دهید؟

سمت راست ۱ امتیاز و سمت چپ ۵ امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.