ورق پلکسی تایوانی – معرفی و اطلاعات کامل

آشنایی با ورق پلکسی تایوانی | لیزرکات مرجع پلکسی گلاس ایران

آیا می‌دانید بیش از ۶۰% ورق‌های پلکسی گلاس ( PlexiGlass ) در ایران ساخت کشور تایوان هستند؟ ورق پلکسی تایوانی محبوب تولیدکنندگان تابلوسازان و فعالان حوزه تولید است. هیچ‌کدام از کشورهای تولیدکننده ورق پلکسی گلاس نمی‌توانند به اندازه کشور تایوان نیاز بازار پلکسی را جبران کنند.

 

 
 
قیمت ورق پلکسی تایوانی به‌صورت روزانه در فروشگاه لیزرکات بروزرسانی می‌شود. برای این منظور می‌توانید قیمت برندهای مختلف را از جدول زیر مشاهده نمائید:
 
 

لیست قیمت ورق پلکسی گلاس (دیگر برندهای تایوانی) ابعاد ۱۲۲×۱۸۳ سانت

ضخامت ورق پلکسی قیمت پلکسی گلاس شفاف (تومان)قیمت پلکسی گلاس رنگی (تومان)
پلکسی 2 میل1.350.0001.512.000
پلکسی 2.8 میل1.633.0001.724.000
پلکسی 4 میل2.333.0002.462.000
پلکسی 5 میل2.916.0003.078.000
پلکسی 6 میل3.499.0003.694.000
پلکسی 8 میل4.666.0004.925.000
پلکسی 10 میل5.832.0006.156000
قیمت ورق پلکسی گلاس ذکر شده در جدول بالا مربوط به برندهای دیگر تایوانی نظیر HHC , Delta , Raychung , Jokima است.
قیمت ورق پلکسی گلاس ذکر شده در جدول بالا مربوط به برندهای دیگر تایوانی نظیر HHC , Delta , Raychung , Jokima است.
 

پلکسی گلاس‌ها ورق‌های پلاستیک انعطاف‌پذیری هستند که هم در زمینه تبلیغات محیطی استفاده می‌شوند و هم کاربردهای ساختمانی دارند. ورق‌های پلکسی گلاس در ۶۵ رنگ مختلف تولید می‌شوند و شما می‌توانید آن‌ها را از ضخامت ۱ میلیمتر تا ۵۰ میلی‌متر تهیه کنید. 

ابعاد استاندارد ورق پلکسی گلاس ۱۲۲×۱۸۳ سانتیمتر است که در بازار و در بین مشتریان این ابعاد با نام ورق کامل شناخته می شود. البته اگر شما به یک ورق کامل نیاز ندارید، ابعاد کوچکتر را می توانید با انتخاب ورق دلخواه خود از منوی بالای سایت تهیه کنید.

این یک معرفی کوتاه از ورق پلکسی گلاس بود و حالا می‌خواهیم ورق های پلکسی گلاس تایوانی را بصورت کاملتر در ادامه این مطلب بررسی کنیم. و پاسخ این پرسش شما که پلکسی گلاس از کجا بخریم را کاملتر توضیح دهیم.

چرا ورق پلکسی تایوانی بی نظیر است؟

دلایل زیادی برای توجیه بی همتایی ورقهای پلکسی ساخت تایوان وجود دارد و ما از مهمترین آنها شروع می‌کنیم:

در ساخت پلکسی های تایوانی کیفیت مواد اولیه شرط اصلی تولید است. یعنی کارخانجات تولید پلکسی گلاس در تایوان هیچگاه کیفیت مواد اولیه خود را فقط به خاطر صرفه جویی و کسر هزینه ی چند دلار و چند سنت، پایین نمی آورند. استفاده از مواد اولیه مرغوب باعث مقاومت بیشتر پلکسی گلاس در برابر خط و خش و خراشیدگی می‌شود و هنگام تمیز کردن پلکسی گلاس می‌توانید مطمئن باشید که براحتی این ورق دچار خط و خش نمی‌شود.تولیدکنندگان تایوانی ورق پلکسی گلاس با این دیدگاه توانستند سهم زیادی از بازار ایران را به خود اختصاص دهند. و این دید بلند مدت آن ها باعث سودآوری خطوط تولید آنها در کشور تایوان شده است.

ورقهای پلکسی گلاس تایوانی طیف رنگی بسیار گسترده ای دارند

 دومین دلیلی که بر بی نظیر بودن ورق‌های پلکسی گلاس ساخت کشور تایوان صحه می‌گذارد کیفیت ساخت ورقهای تایوانی است. استفاده از دستگاه‌های دقیق و به کارگیری اپراتور های آموزش دیده و زبده باعث می‌شود ورقهای پلکسی ساخت تایوان از کیفیت فوق ‌العاده‌ای بهره‌مند شوند.

ورقهای پلکسی گلاس با استفاده از روش ریخته گری مسطح تولید می‌شوند. مواد مذاب بین دو لایه شیشه تزریق میشوند و پس از خنک شدن قالب شیشه ای باز میشود. البته این فرآیند در چند مرحله انجام می شود که ما اینجا به طور خلاصه به شما توضیح دادیم.

اگر کم کاری یا اشتباهی در هر کدام از مراحل تولید پلکسی گلاس اتفاق بیفتد به طور مستقیم در کیفیت تولید تاثیر می گذارد. و شرکت‌های تایوانی تولید کننده ورق پلکسی توانسته‌اند با استانداردهای بالا ورق پلکسی گلاس را تولید کنند.

 

پلکسی های تایوانی بی نظیر هستند و از تولیدات کشورهای دیگر با کیفیت ترند

 دلیل سوم بی‌نظیر بودن ورق های پلکسی تایوانی رنگ های واضح و استاندارد است. طلق های پلکسی تایوانی اغلب در ساخت محصولاتی استفاده می‌شوند که پشت نور دارند. حتماً شما حروف های برجسته تبلیغاتی که روی تابلوهای مغازه ها و ساختمان ها نصب شده‌اند را دیده اید. یک منبع نوری که معمولا لامپ های کوچک اس ام دی هستند را پشت ورق پلکسی گلاس روشن می کنند و همین باعث می شود که حروف های برجسته جلوه نورانی پیدا کنند.

اگر یک ورق پلکسی گلاس نتواند نور را به خوبی از خود عبور دهد و یا جلوه رنگی خیره کننده ای ایجاد نکند به زودی از چرخه مصرف خارج می شود. ورق های پلکسی گلاس تایوانی توانسته اند در صنعت تابلو سازی جای خود را باز کنند. و آن هم به دلیل وضوح رنگی فوق العاده ای است که هنگام استفاده در حروف های برجسته دارند.  

اگر ورق‌های تایوانی نبود چه می‌شد؟

با این اوصاف شاید بد نباشد بدانید در نبود ورقهای پلکسی تایوانی چه اتفاقاتی می افتاد؟

 • اگر ورق پلکسی تایوانی نبود حروف های برجسته هم روشنایی یکدستی نداشتند
 • در نبود ورقهای پلکسی تایوانی ما هیچگاه نمی‌توانستیم رنگ های جذاب و خیره کننده را متصور شویم
 • اگر ورق پلکسی تایوانی نبود معنای برشهای تمیز و بی دردسر را نمی‌دانستیم
 • و اگر ورقهای پلکسی تایوانی نبودند براقیت و شفافیت معنایی نداشت
ورق پلکسی تایوانی از کجا بخریم لیزرکات

قیمت ورق پلکسی گلاس تایوانی

پلکسی‌های ساخت تایوان گران‌ترین ورقهای بازار ایران هستند. البته فقط اندکی بیشتر از ورق‌های ساخت دیگر کشورها. و به عقیده اکثر مصرف‌کنندگان این مقدار هزینه‌ای که بیشتر پرداخت می‌شود در مقابل کیفیتی که از ورق‌های تایوانی دریافت می‌شود ناچیز است. شما در بازار می‌توانید انواع پلکسی ارزان قیمت‌تر از ورق‌های تایوانی را نیز تهیه کنید، ولی هزینه اضافه‌تری که بابت پلکسی های ساخت کشور تایوان می‌پردازید.

 

در جدول زیر می توانید قیمت ورقهای پلکسی گلاس تایوانی را مشاهده کنید:

لیست قیمت پلکسی گلاس یرلانگ و پلکسی گلاس چوچن (ابعاد ۱۲۲×۱۸۳ سانت)

ضخامت ورق پلکسیقیمت پلکسی گلاس شفاف (تومان)قیمت پلکسی گلاس رنگی (تومان)
پلکسی 2 میل1.260.0001.350.000
پلکسی 2.8 میل1.588.0001.676.000
پلکسی 4 میل2.268.0002.394.000
پلکسی 5 میل2.835.0002.993.000
پلکسی 6 میل3.402.0003.591.000
پلکسی 8 میل4.536.0004.788.000
پلکسی 10 میل5.670.0005.985.000
قیمت ورق پلکسی گلاس ذکر شده در جدول بالا مربوط به برندهای تایوانی نظیر Chochen و Yearlong است.

 

 

برای محاسبه قیمت ورق پلکسی تایوانی شما باید فرمول محاسبه قیمت پلکسی گلاس را بدانید:

معیار محاسبه قیمت پلکسی گلاس « میلیمتر بر هر شیت » است. و ابعاد هر شیت ۱۲۲×۱۸۳سانتیمتر است. به بیانی دیگر هر شیتِ یک میل در ابعاد ۱۲۲ در ۱۸۳ سانتی متر ، قیمتی واحد دارد. و همین قیمت واحد معیار محاسبه قیمت پلکسی گلاس است.

اگر شما بخواهید قیمت یک شیت ورق پلکسی ۶ میل در ابعاد ۱۲۲ در ۱۸۳ سانتی متر را محاسبه کنید و قیمت هرمیل پلکسی ۳۰۰ هزار تومان باشد، کافیست ضخامت ۶ میل را در مبلغ ۳۰۰ هزار تومان ضرب کنید تا قیمت یک شیت کامل ۶ میل به دست بیاید؛ که می شود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان.

بنابراین برای محاسبه قیمت هر ورق پلکسی گلاس، در ضخامت خاص، کافیست قیمت هر میل را در ضخامت ورق ضرب کنید. با این کار قیمت یک شیت کامل ۱۲۲ در ۱۸۳ سانتی متر به دست می آید. این فرمول محاسبه قیمت ورق های پلکسی تایوانی و غیر تایوانی است. یعنی قیمت یک ورق پلکسی گلاس با هر برند و کیفیتی بر همین مبنا محاسبه می شود. البته می توان گفت که قیمت ورق های پلکسی تایوانی تا حدودی مبنای قیمت گذاری دیگر ورقهای پلکسی است.  

خرید ورق پلکسی گلاس تایوانی

به تازگی سایت های فروش اینترنتی توانسته اند مراحل خرید ورق پلکسی تایوانی را ساده کنند. ولی با اینکه این روندها بایستی در جهت ارائه خدمات مطلوب باشد، گهگاه دیده می‌شود که خرید ورق پلکسی تایوانی به راحتی انجام نمی شود.

 

خرید پلکسی گلاس برای عکاسی در هر سایزی امکان پذیر است

 

مهم‌ترین مسئله‌ای که در خرید ورق پلکسی تایوانی باید مد نظر داشته باشید، خرید از یک فروشگاه تخصصی است. پلکسی گلاس یک متریالی خاص برای کاربردهای تخصصی است و بایستی از فروشگاه تخصصی خریداری شود. فروشگاه‌های تخصصی فروش پلکسی گلاس به دلیل تمرکز بسیار زیادی که بر فروش این متریال تخصصی دارند، هنگام خرید ورق پلکسی گلاس خدمات ویژه‌ای به شما ارائه می دهند.

مهمترین خدماتی که شما از یک فروشگاه تخصصی پلکسی گلاس دریافت می کنید عبارتند از:

 1. خرید پلکسی گلاس تایوانی با قیمت واقعی
 2. امکان خرید پلکسی گلاس در سایزهای مختلف
 3. امکان خرید پلکسی گلاس همراه با دریافت خدمات برش لیزری
 4. امکان انتخاب رنگ پلکسی گلاس با استفاده از کالیته الکترونیکی پلکسی گلاس

هنگام خرید پلکسی تایوانی حتماً این موارد را به یاد داشته باشید. اگر درحال خرید پلکسی از یک سایت اینترنتی هستید و متوجه شدید هر کدام از این موارد رعایت نشده است مطمئن باشید که از فروشنده تخصصی خرید نمی کنید؛ و ممکن است مشکلات بعدی در خرید شما به وجود آید.

شاید تعجب کنید ولی امروزه هر فردی با راه اندازی یک وب سایت می تواند هر نوع کالایی را به فروش برساند و تنها سایت‌هایی می‌توانند خدماتی عالی به شما ارائه کنند که تمرکز آنها در فروش ورق پلکسی تایوانی و محصولات مرتبط و ارائه خدمات برش لیزری است.  

نمونه رنگ‌های ورق های پلکسی گلاس

ورق پلکسی تایوانی در ۶۵ رنگ مختلف تولید می‌شود. هر کدام از این رنگ ها کاربردی خاص دارند و استفاده از هر کدام از این رنگ ها در پروژه ها می تواند به زیبایی کار کمک کند. از لحاظ رنگ بندی پلکسی گلاس تایوانی را می توان به پنج دسته زیر تقسیم کرد:

 • ورق پلکسی گلاس رنگی
 • ورق‌های پلکسی گلاس یکرو مات
 • ورق‌های پلکسی گلاس شفاف
 • ورق‌های پلکسی رنگی شیشه ای (ترانسپارنت)
 • ورق‌های پلکسی دودی
 • ورق‌های پلکسی آینه ای
 • و ورق‌های پلکسی گلاس دیفیوزر    
کدهای رنگی پلکسی گلاس رنگی سایت لیزرکات
نمونه رنگ‌های ورق پلکسی گلاس تایوانی؛ که با کدهای مختلف شناخته می‌شوند

ما در فروشگاه لیزرکات برای راحتی شما رنگ‌های پرمصرف ورق پلکسی گلاس را در یک کاتالوگ رنگ پلکسی گلاس آماده کرده ایم؛ که شما می توانید آنرا از لینک زیر دریافت کنید:

دانلود کاتالوگ رنگ پلکسی گلاس

در این کاتالوگ ، کد رنگ ورق پلکسی گلاس را به همراه تصاویر نمونه برای شما قرار داده‌ایم. با دانلود و ذخیره آن در گوشی تلفن همراه خود می‌توانید تمام نمونه‌های ورق پلکسی گلاس را همیشه همراه خود داشته باشید.

برندهای پلکسی گلاس تایوانی

در حال حاضر حدود ۱۰ برند تایوانی ورق های تولیدی خود را در بازار ایران عرضه می کنند. البته فقط چند شرکت هستند که طیف وسیعی از رنگ ها و ضخامت های ورق پلکسی را در بازار به صورت گسترده پخش میکنند.

این شرکتها توانسته اند با عرضه انبوه ورق های پلکسی گلاس در رنگ ها و ضخامت های مختلف سهم بسیار زیادی از بازار فروش پلکسی گلاس را به دست بیاورند.

 

taiwann acrylic sheet ورق های پلکسی گلاس ساخت تایوان

 

شرکت هایی نظیر کمپانی چوچن (Chochen) و کمپانی یرلانگ (Yearlong) جزو این دسته از تولید کنندگان هستند.

البته برای اینکه با برندهای مختلف تایوانی بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را بخوانید: بهترین مارک پلکسی گلاس

محصولات تولیدی با ورقهای تایوانی

با ورق پلکسی گلاس تایوانی می‌توان طیف وسیعی از محصولات کاربرد و تزئینی را تولید کرد. محصولاتی نظیر انواع استند رومیزی پلکسی گلاس، انواع تابلوهای راهنمای اتاق و طبقات ، انواع محصولات تزئینی اتاق کودک، انواع باکس پلکسی گلاس لولایی و ساده و در دار؛ ولی با این‌حال حیطه استفاده از ورق پلکسی تایوانی فقط محدود به تولید محصول نیست.

یعنی در بسیاری از موارد از ورق پلکسی تایوانی به همان صورت خام و در قطعه هایی با سایزهای مختلف استفاده می شود. اغلب افرادی که در حیطه دکوراسیون داخلی فعالیت می کنند معمولاً ورق پلکسی گلاس را به همان صورت خام و با ایجاد برش های صاف استفاده می کنند و نیازی به برش طرح های مختلف ندارند.

ولی بسیاری از کارگاه‌های تولیدی هستند که طرح‌های مختلف را در نرم افزار هایی مثل کورل یا اتوکد آماده می‌کنند و به وسیله دستگاه برش لیزری روی ورق پلکسی تایوانی برش می زنند. حرفه اصلی این نوع کارگاه های تولیدی اغلب تولید محصول است. یعنی کسب و کار آنها تولید وسایل مختلف با ورق پلکسی گلاس است.

هیچ گاه نمی توان تک تک محصولاتی که با ورق پلکسی گلاس تولید می شود را نام برد. زیرا شاخه تولیدی لیزر که در برخی مواقع از ورق پلکسی گلاس نیز در آن استفاده می شود، آنقدر وسیع است که شمردن تمام محصولات تولیدی کاری غیر ممکن به نظر می آید.

پلکسی گلاس تایوانی از کجا بخریم؟

همانگونه که در میانه این مطلب اشاره کردیم برای خرید ورق پلکسی تایوانی حتماً باید از طریق سایت های تخصصی اقدام کنید؛ در غیر این صورت خدمات کاملی دریافت نخواهید کرد. بهترین راه، پیدا کردن یک نمایندگی پلکسی گلاس در تهران است.

شاید شما نیاز داشته باشید که ورق پلکسی گلاس را به قطعات مختلف تقسیم کنید و یا طرح های مختلفی را به وسیله لیزر بر روی ورق پلکسی تایوانی برش بزنید. بنابراین باید دنبال فروشگاهی باشید که علاوه بر فروش انواع ورق پلکسی گلاس، خدمات جانبی را نیز به شما ارائه دهد. بهترین سایت خرید ورق پلکسی تایوانی ،به شما خدمات برش لیزری نیز ارائه می کند. و این باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شود.

 

تولیدکنندگان اصلی و برترین مارک های ورق پلکسی گلاس لیزرکات

 

بنابراین اگر بخواهیم این سوال را یک بار دیگر مطرح کنیم که پلکسی گلاس تایوانی از کجا بخریم؟ پاسخ این است که باید خرید را از فروشگاهی انجام دهید که خدمات برشکاری ، خمکاری و پرداخت کاری را نیز به شما ارائه دهد. در فروشگاه لیزرکات تمام خدمات جانبی ورق پلکسی گلاس به مشتریان ارائه می شود.

اگر سفارشی در این زمینه داشتید بایستی اطلاعات سفارش تان را به شماره ۰۹۳۶۲۵۹۴۴۲۴ واتساپ کنید تا طبق توضیحات ای که می فرمایید خدمات برشکاری برای شما انجام شود.  

نمایندگی پلکسی گلاس تایوانی کجاست؟

فروشگاه لیزرکات به عنوان مرجع پلکسی گلاس در کشور و به عنوان نمایندگی فروش پلکسی گلاس تایوانی ، انواع ورق پلکسی را در رنگ ها و ضخامت های مختلف به بازار عرضه می کند. اگر به دنبال نمایندگی فروش ورق پلکسی گلاس تایوانی هستید کافیست که با مشاهده قیمت روز ورق پلکسی گلاس و مقایسه قیمت ، جزو مشتریان همیشگی ما شوید.

و یک نکته فوق العاده مهم را همیشه مد نظر داشته باشید: بهترین ورقهای پلکسی گلاس در ایران ساخت کشور تایوان هستند و فروشگاه لیزرکات مناسب ترین قیمت ورق پلکسی تایوانی را به شما ارائه می دهد. پس اگر با قیمتهایی کمتر از قیمت سایت لیزرکات مواجه شدید میتوان بر غیر اصل بودن ورق های پلکسی و عدم کیفیت آنها صحه گذاشت.

4.7/5 - (8 امتیاز)
این مطالب را هم بخوانید:

انواع باکس پلکسی گلاس

به جعبه‌هایی که از جنس پلکسی ساخته می‌شوند باکس پلکسی گلاس می‌گویند. در این مطلب [ادامه مطلب...]

صفحه پلکسی چیست ؟

در این مطلب ابتدا به شما می‌گوئیم صفحه پلکسی چیست ؛ و کاربردهای این صفحه [ادامه مطلب...]

پلکسی گلاس شفاف چیست

در این مطلب شما با یک ورق کاملا شفاف آشنا خواهید شد که ایمنی آن [ادامه مطلب...]

14 دیدگاه برای “ورق پلکسی تایوانی – معرفی و اطلاعات کامل

 1. علی گفته:

  سلام وقت بخیر من سفارشم برش لیزر پلکسی ساده هستش که میخوام درنهایت ازشون قالب بگیرم اینکار که کنارهم چیدم رو تو فتوشاپ انجام دادم چون عکس هارو خودم نکشیدم و کپی هستن…
  سوالم اینه که حتما باید با کورل کشیده بشن و فایل کورل ارسال بشه
  ؟!

  • لیزرکات گفته:

   سلام به شما… برای برش لیزری ورق پلکسی باید فایلتان را در نرم افزار کورل یا اتوکد آماده و ارسال کنید

 2. Mahdi گفته:

  سلام
  وقتتون بخیر و خوشی
  من اگه بخوام با باربری برام ارسال بشه ممکنه پلکسی ها با کارتن یا پلاستیک حبابدار بسته بشه که توی ارسال باربری خط و خش نیفته؟

  • لیزرکات گفته:

   سلام به شما… بله؛ ورق‌های پلاکسی گلاس را می‌توانیم بصورت بسته‌بندی شده نیز ارسال کنیم. هنگام ثبت سفارش ورق پلکسی این مورد را قید کنید طبق سفارش انجام خواهد شد

  • لیزرکات گفته:

   سلام به شما… ورق پلکسی گلاس به وسیله وانت در تهران و بوسیله باربری به شهرستان‌ها ارسال می‌شود

  • لیزرکات گفته:

   سلام به شما… ورق‌های تایوانی از لحاظ کیفی برای پروژه هایی که پشت نور دارند مناسب‌تر هستند؛ ولی برای کاربردهای عمومی تفاوتی ندارند

 3. احمد گفته:

  سلام
  این طلق محکم هست یا لخته؟
  یعنی میشه برای محافظ ازش استفاده کرد و اینکه مقاومتش در برابر خط و خش چطوره؟ بعد از مدتی رنگش عوض نمیشه؟

  • لیزرکات گفته:

   سلام به شما…. ورقهای پلکسی جنس نسبتا خشک دارند ولی تا حد بسیار کمی منعطف هستند. پلکسی‌ها در برابر خط و خش مقاومند و اگر در معرض تابش شدید آفتاب نباشند تغییر رنگ نمیدهند. برای ساخت انواع محافظ نیز قابل استفاده است

  • لیزرکات گفته:

   سلام بر شما… بله همونطور که فرمودید پلکسی گلاس سامیپکس جزو برندهای تایوانی است. ولی ما در لیزرکات برند سامیپکس موجود نداریم متاسفانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *