چرا آینه های پلکسی از آینه های شیشه ای بهترند؟

خرید آینه پلکسی گلاس طلایی نقره ای

هنگامی که آینه منزل شما می شکند تصمیم می گیرید که به شیشه بری بروید و سفارش آینه جدید بدهید. اما دست نگهدارید! در برخی موارد می توانید از آینه های پلکسی گلاس استفاده کنید.

سوالاتی که الان در ذهن شما شکل گرفته اند این است که:

– آینه پلکسی چیست؟

– تفاوت آینه های پلکسی و آینه های شیشه ای در چه مواردی ست؟

– محاسن و معایب آینه های پلکسی چیست؟

در این مطلب محاسن و معایب آینه های پلکسی و آینه های شیشه ای را بررسی می کنیم و مقایسه کاملی از این دو متریال که هر دو کاربری یکسانی دارند ارائه می کنیم.

آینه پلکسی چیست؟

آینه پلکسی گلاس در حقیقت همان آینه شیشه ای ست که در منازل از آن استفاده می کنیم. آینه ها شیشه هایی هستند که پشت آن ها با لایه ای جیوه پوشانده شده است. آینه پلکسی نیز با همین روش تولید می شود با این تفاوت که بجای شیشه از پلکسی گلاس شفاف استفاده می شود.

محاسن آینه پلکسی

به دلیل استفاده از پلکسی، آینه های پلکسی مقاومت بیشتری نسبت به آینه های شیشه ای دارند. آینه های پلکسی هنگام ضربه ترک می خورند و تکه های آن به بُرندگی شیشه نیستند. اگر ضربه ها شدیدتر باشند آینه پلکسی گلاس برخلاف شیشه خرد و ریز نمی شوند.

رنگ

آینه پلکسی گلاس در دو رنگ طلایی و نقره ای موجود است در صورتیکه آینه های شیشه ای فقط به صورت نقره ای تولید می شوند.

وضوح

وضوح آینه های پلکسی همانند آینه های شیشه ای است. البته این مورد به کیفیت ساخت آینه پلکسی نیز بستگی دارد. آینه های پلکسی درجه ۲ و ۳ دارای اعوجاج هستند و بعضا در مراحل ساخت گردوغبار یا ریزگردهایی در جیوه آنها مشاهده نمی شود.

ویژگی های آینه های پلکسی گلاس

انعطاف پذیری

آینه های پلکسی بر خلاف آینه های شیشه ای انعطاف پذیرند. این انعطاف پذیری به دلیل استفاده از ورق پلکسی گلاس ۲میل است. با این وجود آینه پلکسی گلاس تا اندازه معقولی انعطاف پذیر است. تا کردن بیش از حد یا خمیده نگه داشتن بیش از اندازه آینه پلکسی گلاس باعث شکسته شدن آن می شود. در برخی موارد خم کردن زیاد آینه باعث خرد شدن جیوه آن می شود.

قابلیت برش شکل های مختلف

آینه های پلکسی گلاس به وسیله برش لیزری به راحتی بریده می شوند. این قابلیت باعث می شود در کارهای تزئینی از آینه های پلکسی گلاس استفاده شود. شکل های مختلف و طرح های متنوع تزئینی را می توان به وسیله برش لیزر و ورق های آینه ای تولید کرد. در صورتیکه آینه های شیشه ای را نمی توان به صورت منحنی لیزرکات کرد.

ورق مولتی استایل چیست ؟ (قسمت اول)
حتما بخوانید...

معایب آینه های پلکسی گلاس و آینه های شیشه ای :

معایب آینه های پلکسی:

ورق های آینه ای پلکسی محاسن بسیار زیادی دارند که به آن ها اشاره کردیم. تنها موردی که می توان به عنوان عیب ورق های آینه پلکسی گلاس به آن اشاره کنیم خش پذیر بودن آنهاست. آینه های شیشه ای به مرور زمان دچار خراشیدگی و ساییدگی و خط و خش نمی شوند. اما آینه های پلکسی در صورتیکه به صوت صحیح تمیز نشوند به مرور زمان دچار خط و خش می شوند.

معایب آینه های شیشه ای:

آینه های شیشه ای همیشه شکننده ، بُرنده و خطرناک بوده اند. این آینه ها در مقابل ضربه مقاومت بسیار کمی دارند و در صورت شکسته شدن خرده های آن باعث جراحت می شوند. بنابراین توصیه می شود که در استفاده از آینه های شیشه ای احتیاط لازم انجام شود.

یکی دیگر از معایبی که بهتر است آنرا به عنوان محدودیت در نظر بگیریم این است که آینه های شیشه ای را نمی توان به صورت منحنی برش زد. حتی شما این کار را به وسیله لیزرکات نیز نمی توانید انجام دهید. البته اگر این کار در کارخانه شیشه سازی انجام شود امکان آن وجود دارد. اما در حالت عادی و با ابزار خاصی نمی توان آینه ها را به صورت منحنی برش زد.

چرا آینه های پلکسی از آینه های شیشه ای بهترند؟

با بررسی هایی که در این مطلب کردیم متوجه شدید که بدلیل امنیت بیشتر و انعطاف پذیری بالاتر بهتر است از آینه های پلکسی گلاس به جای آینه های شیشه ای استفاده کنیم. برش آسانتر و نامحدود بودن طرح هایی که به وسیله آینه پلکسی گلاس می توان اجرا کرد دلیل خوبی برای جایگزینی پلکسی به حای شیشه است.

تجربه خود را در استفاده از آیته های پلکسی پایین همین صفحه بنویسید. سوالات خود را هم بپرسید تا پاسخ آن ها را به شما بدهیم و شما را به وسیله ایمیل مطلع کنیم.

قصد خرید آینه پلکسی گلاس دارید؟ اقدام کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.