روند رو به رشد استفاده عمومی از برش لیزر

روند به رشد خدمات برش لیزر

در صنعت و تولید همواره دستگاه هایی با تنوع محصول زیاد و سرعت بالا بسیار مورد نیاز بوده است. انواع دستگاه های برش لیزر مختص برش و حکاکی تا حد زیادی این خواسته را برآورده می‌کنند. لیزرها، اشعه های نوری با طول موج یکسان و منسجم هستند که انرزی متراکم و زیادی تولید می کنند. 

دستگاه برش لیزر

لیزر و دستگاه های لیزر از اختراعات بسیار مهم و تاثیر گذار عصر حاضر هستند. این دستگاه ها در شاخه های متعدد صنعت و طب و هنر و ارتباطات و … بسیار کارایی دارند. از جمله این کاربرد ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • برش و حکاکی اجسام با جنس های گوناگون
  • ساخت قطعات پیشرفته کامپیوتری و انواع لوح های فشرده
  • انجام انواع گوناگون اعمال جراحی مانند عمل چشم
  • استفاده در طلا و جواهر سازی و …
دستگاه برش لیزر لیزر کات

کنترل لیزر با دستگاه های لیزری سبب انجام کلیه امور با دقت، ظرافت و سرعت بالایی می شود. این دستگاه ها قابلیت دریافت طبف وسیعی از سفارشات و خواسته ها را دارند.  

دلایل استفاده از دستگاه های برش لیزر

انواع سفارشات تولیدی با محصولات بسیار متنوع در کمترین زمان بوسیله برش لیزر محقق می گردد. همچنین سادگی استفاده از دستگاه های برش لیزری ، به سرعت گرفتن استفاده عمومی از آن ها کمک کرده است.

محصولات خروجی از دستگاه های برش لیزر همچنین می‌توانند از طیف وسیعی از مواد با جنس و ترکیبات گوناگون باشند. حکاکی و برش لیزر روی پلکسی گلاس ، ورق ام دی اف و ورق مولتی استایل به ساخت محصولات فراوان زیادی کمک میکند. دستگاه های برش لیزر تنظیمات متناسب کار با هر کدام از آن ها را دارا می باشند.این مواد به طور کلی به دو گروه عمده مواد فلزی و غیر فلزی تقسیم بندی می شوند.مواد فلزی از قبیل فولاد، فولاد های ضد زنگ،مس، آلومینیوم، برنج و …مواد غیر فلزی از قبیل انواع پلاستیک ها، شیشه، پارچه، چرم، چوب و … 

دستگاه برش لیزری لیزر کات

 در نتیجه عمده دلیل همه گیر شدن استفاده از لیزر در صنعت و تولید، در واقع انعطاف پذیری بالای آن است.یعنی اگر قطعه ای با هر جنسی برای برش داشته باشید، می توان به راحتی آن را با دستگاه برش لیزر انجام داد. این فرایند در مدت زمان اندکی نیز صورت می گیرد.  

نمونه برش لیزری لیزر کات

از دیگر مزایای برش لیزر قابلیت برش مواد با پوشش محافظ آن هاست. به طور مثال می توان ورق های پلکسی گلاس، مولتی استایل و … را به همراه پوشش محافظ نایلونی یا کاغذی شان برش زد. پس از اتمام کار، لایه محافظ جدا می شود بدون هیچ آسیبی به ورق مورد نظر و خروجی نهایی. 

نمونه برش لیزر لیزر کات

اگر نیاز به خدمات برش لیزری داريد همين حالا اقدام کنيد:

به این مطلب چند ستاره می دهید؟
این مطالب را هم بخوانید:

انواع باکس پلکسی گلاس

به جعبه‌هایی که از جنس پلکسی ساخته می‌شوند باکس پلکسی گلاس می‌گویند. در این مطلب [ادامه مطلب...]

صفحه پلکسی چیست ؟

در این مطلب ابتدا به شما می‌گوئیم صفحه پلکسی چیست ؛ و کاربردهای این صفحه [ادامه مطلب...]

پلکسی گلاس شفاف چیست

در این مطلب شما با یک ورق کاملا شفاف آشنا خواهید شد که ایمنی آن [ادامه مطلب...]