برش لیزری mdf

 

فرم سفارش آنلاین برش لیزری

  • انواع فایل های مجاز : cdr, pdf, dxf.
    حجم فایل ارسالی از 2 مگابایت بیشتر نباشد.پسوندهای مجاز: cdr , pdf , dxf
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

 

برش لیزری mdf چیست؟

با ظهور فن آوری برش لیزری، تحولی در خدمات صنعتی پدید آمد که یکی از بارز ترین این خدمات، خدمات برش لیزری MDF می باشد. با ورود این تکنولوژی، کارگاه های خدمات چوب توسعه پیدا نمودند و اکثر این کارگاه ها به دستگاه برش لیزری مجهز شدند. تا جایی که امروزه کمتر کارگاهی پیدا می شود مجهز به دستگاه برش لیزری mdf نباشد.

به زبان ساده، ارائه خدمات برشکاری mdf توسط دستگاه برش لیزر، برش لیزری mdf نام دارد. این فرآیند طیف گسترده ای از خدمات را شامل می شود که در این جا آن ها را نام خواهیم برد. از دیگر مواردی که به آن می پردازیم انواع ورق ام دی اف ، کاربردهای mdf، مزایا و معایب ، و محاسن برش mdf توسط لیزر می باشد.

برش لیزری mdf ام دی اف

مزایای mdf نسبت به چوب در برش لیزری

از مهم ترین محاسن استفاده از mdf به جای چوب طبیعی قیمت بسیار ارزان آن است. زیرا ورق های ام دی اف به صورت صنعتی فراوری می شود که هزینه تولید بسیار پایینی در تیراژ های بالا دارد. همچنین در دسترس بودن همیشگی ورق MDF آن را تبدیل به متریالی مصرفی نموده است

دلیل دیگری که باید به آن اشاره نمود طرح های متنوع طبیعی و فانتزی می باشد که در چوب طبیعی این انتخاب ها با مشکلات زیادی همراه است. افزون بر این ورق هایی که به صورت رنگی عرضه می شوند باعث حذف مرحله رنگ کاری چوب های طبیعی شده اند. سومین علتی که استفاده از mdf را رونق بخشیده است، برشکاری آسان این ورق های می باشد. کافیست ام دی اف دلخواه خود را با رنگ و ضخامت موردنظر انتخاب کنید و توسط برش لیزری محصول خود را تهیه نمایید.

محاسن برش لیزری mdf نسبت به روش سنتی

ناگفته پیداست که برش لیزری محاسن بسیار زیادی نسبت به روش های دستی دارد. اما برای روشن تر شدن موضوع به شرح آن می پردازیم.

اولین علتی که می بایست به آن اشاره کرد دقت بسیار بالا در برشکاری لیزر می باشد. این دقت در دستگاه هایی که مخصوص تولید کارهای تزیینی هستند به وضوح قابل مشاهده است.

دومین عاملی که باعث فراگیر شدن برش لیزری mdf نسبت به روش دستی شده است سرعت بسیار بالای این روش می باشد. سرعت برش پارامتری است که تولیدکنندگان دستگاه های برش لیزری در آن به رقابت می پردازند. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که افزایش سرعت دستگاه، همراه با حفظ کیفیت برش باشد. یعنی علاوه بر این که سرعت برش افزایش می یابد، دقت و ظرافت در کار نیز حفظ شود. این مسئله تا جایی ادامه دارد که حتی تولید کنندگان دستگاه های برش لیزری برای افزایش سرعت برش، تعداد نازل های دستگاه برش را افزایش می دهند و بر روی یک دستگاه دو یا سه و یا چهار نازل برش تعبیه می کنند. افزایش ابعاد دستگاه نیز از راه های افزایش بازدهی به شمار می آید.

پارامتر سومی که بیش از همه باعث جلب توجه همگان به برش لیزری mdf می شود، امکان برش انواع طرح ها و نقوش و همچنین حکاکی همزمان در هنگام برش می باشد. به طوری که امروزه دیگر طرح و ایده ای نیست که نتوان با برش لیزری اجرا نمود.

طراحان لیزر همیشه با خلاقیت و تنوع در خلق محصولات مختلف، به فراگیری استفاده از برش لیزری کمک کرده اند.

برش لیزری mdf ورق ام دی اف

کاربردهای برش لیزری mdf

کاربرد خدمات برش لیزری mdf روز به روز افزایش پیدا می کند و جایگزین روش های دستی و قدیمی می شود. البته در این شکی نیست که کارهای دستی در خدمات چوب بسیار ارزشمند تر از کارهای صنعتی است. ولی می توان گفت ورود تکنولوژی لیزر به عرصه چوب کمک زیادی به ارزشمند تر شدن صنایع دستی چوبی کرده است.

بیشترین کاربردی که برش لیزری mdf دارد جهت تولید وسایل تزئینی می باشد. ساخت انواع لوستر و آباژور های ایستاده و رومیزی، ساخت انواع جعبه های تزئینی و جعبه های جواهرات، ساخت تابلو های تزئینی ، انواع وسایل کاربردی از قبیل جادستمالی، زیرلیوانی و…

برش لیزری mdf ورق ام دی اف خام

انواع mdf جهت برش لیزر

معرفی:

ام دی اف نوعی ورق فرآوری شده می باشد که قابلیت های بسیار زیادی دارد. از مهمترین ویژگی های این نوع ورق ها ، قیمت بسیار مناسب آن ها نسبت به چوب طبیعی است. همین ویژگی مهم ترین علت انتخاب این متریال در دکوراسیون داخلی و ساخت محصولات تزئینی می باشد. از دیگر دلایل رونق استفاده از ام دی اف ، وجود طرح های مختلف مانند طرح های چوب طبیعی ، طرح های فانتزی ، و ورق های رنگی می باشد. به همین دلیل است که طراحان دکوراسیون و طراحان وسایل تزئینی و ارائه دهنگان خدمات برش لیزری mdf را یک متریال ارزان و مناسب و در عین حال پر کاربرد می دانند و در اکثر تولیدات خود از آن استفاده می کنند.

ورق های mdf بر حسب ضخامت و نوع روکش دسته بندی می شوند. ضخامت هر ورق ام دی اف بین ۳ میلی متر تا ۴۰ میلی متر متغیر است و هرکس بنابر نوع کاربرد و استفاده در طرحی خاص از انواع ضخامت mdf استفاده می کند. از پر کاربردترین ضخامت های ورق MDF ، ورق ۳ میلی متری است که عمدتا در ساخت وسایل تزئینی کاربرد دارد و دیگری ورق ۱۶ میل است که در دکوراسیون داخلی از قبیل انواع کمد و تختخواب، میز و صندلی اداری و فرآورده های چوبی از این دست مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر بخواهیم انواع رنگ های ام دی اف روکش شده را نام ببریم شاید کار آسانی نباشد اما از لحاظ نوع، روکش ها به دودسته صابونی و کاغذی تقسیم می شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.